Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Kanceláře lákají lokalitou a cenou, důvěryhodnost pronajímatele klienti neberou v potaz

Nájemci si kancelářské prostory vybírají především podle lokality a ceny, nejméně je zajímá energetická náročnost budovy a důvěryhodnost, reference nebo stabilita pronajímatele. Zvýšenou poptávku po kancelářských nemovitostech v Praze v souvislosti s Brexitem predikuje 42 % developerů. Od rozhodnutí realizovat projekt k zahájení stavebních prací uplyne v průměru 4,6 let, k prodeji dochází 1,6 roku od dokončení stavby. Vyplývá to ze Studie developerských společností H1/2019 CEEC Research ve spolupráci s KPMG ČR.

„Při výběru nových kanceláří firmy hledají nejlepší poměr ceny pronájmu a atraktivity pro zaměstnance. Klíčová je dobrá dopravní dostupnost jak autem, tak MHD, v Praze je nutností pěší vzdálenost od metra. K nejdůležitějším faktorům souvisejícím s lokalitou patří i dostupnost služeb v okolí a celkové prostředí. Všichni preferují uvolněné prostředí s přístupem k zeleni a kvalitnímu venkovnímu prostoru, který nabízí jak možnost odpočinku, tak aktivní trávení času,“ uvádí generální ředitel skupiny Crestyl Omar Koleilat. „Tradičně je nejvýznamnějším faktorem lokalita, avšak stále více je důležité mít v budově nebo okolí dostupné služby a občanskou vybavenost. Pro to, aby firmy dokázaly přilákat a udržet zaměstnance, se nyní více zaměřují na design interiéru a rozložení kancelářských prostor,“ doplňuje vedoucí průzkumu trhu Passerinvest Group Tero Loukonen.

Na 92 % developerů v budově kanceláře zajišťuje jídelnu nebo kavárnu. Dalšími často zohledňovanými trendy jsou sdílená pracovní místa a práce z domu, na které v projektech pamatuje shodně 58 % developerů. Sportoviště v blízkosti kanceláří zajišťuje 25 % firem a nejméně zastoupeným trendem jsou školky v přítomnosti kanceláří (8 %). Většímu rozšíření kombinace kancelářských a rezidenčních projektů (např. výstavba nájemních bytů v nejvyšších patrech kancelářských projektů) podle developerských společností brání hlavně preference investorů a nájemníků.

Zvýšenou poptávku po kancelářských nemovitostech v Praze v souvislosti s Brexitem očekává 25 % developerů, dalších 17 % se domnívá, že Brexit zvýší poptávku alespoň částečně. „Kvůli existujícím daňovým a jiným podmínkám se Praha nikdy nestala významným mezinárodním finančním centrem, a proto není v případě Brexitu konkurencí pro Frankfurt, Paříž, Lucemburk, Amsterdam a ostatní etablovaná finanční centra. Obdobně jako ve Varšavě a ve Vídni nejsme ani v Praze svědky růstu poptávky po kancelářských nemovitostech kvůli Brexitu,“ vysvětluje ředitel KPMG ČR Pavel Dolák.

Rekonstrukci nebo vylepšení kvality kancelářských prostor v rámci svého portfolia má naplánovánu 33 % developerských společností, částečně s rekonstrukcí počítá dalších 25 % firem. Od rozhodnutí realizovat projekt z oblasti kancelářského developmentu k zahájení stavebních prací uplyne podle ředitelů developerských firem v průměru 4,6 let. Developeři přitom v průměru zajistí obsazenost projektu na 71 procent, než jej prodají. K prodeji dochází po zhruba 1,6 roku od dokončení stavby.

kancelare-2019-ceec

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku