Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Praha vede v návratu do kanceláří mezi evropskými městy

Od loňského září do letošního února se do pražských kanceláří vrátilo více zaměstnanců než v jakémkoli jiném hlavním evropském městě. Fyzická obsazenost pražských kanceláří dosáhla 57 %, což je sice méně než sedmdesátiprocentní obsazenost před pandemií, ale přesto patří mezi nejvyšší v Evropě.

Praha se umisťuje hned za městy jako Madrid, Londýn a Paříž, přičemž nejvyšší docházka do kanceláří je zaznamenána v úterý. Oproti loňskému září se průměrná obsazenost zvýšila o pět procent a meziročně o tři procenta. Podobný trend zaznamenal i Dublin, kde fyzická obsazenost stoupla na 52 %. V Madridu dosahuje obsazenost 68 % a v Londýně 61 %. V Paříži naopak došlo k mírnému poklesu o tři procentní body na 59 %.

Stabilizace obsazenosti kanceláří kolem 60 % v celé Evropě naznačuje, že firmy i zaměstnanci hledají rovnováhu mezi prací v kanceláři a z domova. V Praze je úterní obsazenost 62 %, zatímco v pátek je to méně než polovina. Meziročně se úterní docházka do kanceláří zvýšila o pět procent, s menším nárůstem i v ostatních dnech, kromě pátku.

Průzkum realitních společností ukázal, že s počátkem roku roste počet firem vyžadujících pravidelnější docházku zaměstnanců do kanceláře. Většina firem upřednostňuje hybridní model práce s třemi dny v kanceláři a dvěma dny doma. Sedmkrát více uchazečů o zaměstnání dává přednost práci s hybridním modelem, kde není vyžadována každodenní přítomnost v kanceláři.

Praha zůstává atraktivním místem pro firmy hledající kvalitní kancelářské prostory v dynamickém městském prostředí. I přes výzvy spojené s pandemií COVID-19 a rostoucí popularitu práce z domova, hlavní město České republiky stále zaznamenává vysokou poptávku po kancelářských prostorech, což svědčí o jeho neustálé ekonomické vitalitě a přitažlivosti pro obchodní sektor.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku