Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Flexibilní kanceláře v Praze zažívají druhou největší expanzi v Evropě, hned po Londýně

V oblasti flexibilních kanceláří zůstává londýnská City bezkonkurenčním lídrem na evropském trhu. V první polovině roku 2023 dosáhl podíl flexibilních kanceláří na nových pronájmech v Londýně 13 %. Druhé místo v této žebříčku obsadila Praha s podílem 8 %, následovaná Amsterdamem (6 %), Madridem (5 %) a Varšavou (4 %). V České republice, zejména v Praze, dochází k výrazné expanzi a konsolidaci provozovatelů servisovaných kanceláří. Tento trh se postupně koncentruje kolem tří hlavních hráčů, kterými jsou Scott.Weber, IWG a Regus. Každý z těchto klíčových hráčů má svou strategii a nabízí mírně odlišné produkty.

V prvním pololetí letošního roku tvořily flexibilní kanceláře 4 % z celkové poptávky po kancelářských prostorech v Evropě. Do roku 2024 se očekává, že poptávka po provozovatelích flexibilních kanceláří vzroste na 5 až 8 % z celkového pronájmu. Operátoři flexibilních kanceláří v České republice aktivně hledají nové atraktivní lokality a mnoho transakcí je uzavíráno ještě před dokončením výstavby.

Expanze tohoto sektoru reaguje na rostoucí poptávku po změně způsobu využívání kancelářských prostor, což nyní ovlivňuje nejen “mikrotýmy,” jak tomu bylo v minulosti. Po pandemii se objevuje poptávka nejen od českých firem, ale i od zahraničních společností s menšími a středními pobočkami, které upřednostňují tento model pro 50 až 70 pracovních stanic. Hlavními důvody jsou snížení provozních nákladů, zvýšená flexibilita a minimalizace investic. V těch nejatraktivnějších lokalitách se dokonce objevuje čekací seznam zájemců o tyto prostory.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku