Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

2 z 10 nejzelenějších kancelářských budov světa jsou v Praze

V Praze stojí dvě z deseti nejzelenějších kancelářských budov na světě, což je stejný počet jako v celých Spojených státech. Podle dostupných informací se mezi nejlépe hodnocenými projekty v rámci certifikace LEED v3 Core & Shell umístily karlínský komplex Praga Studios a holešovické Visionary od společnosti Skanska. Na prvních příčkách žebříčku trvale udržitelných budov obecně dominuje Evropa. V rámci měst Prahu předstihla jen Bukurešť, která se od minulého roku může pyšnit hned třemi budovami v takzvané top ten.

visionary2 Z deseti nejvýše hodnocených budov v kategorii Core & Shell verze 2009 v rámci certifikace LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), což je nejrozšířenější globální systém oceňování trvale udržitelných staveb, je jich hned sedm v Evropě. Jen dvě pak stojí překvapivě ve Spojených státech a jedna v Brazílii.

Dvě příčky v první desítce pak patří kancelářským komplexům postaveným společností Skanska v Praze. Na sdíleném čtvrtém místě momentálně s 97 body stojí karlínská budova Praga Studios dokončená v minulém roce. Žebříček pak uzavírají tři budovy na sdíleném 6. místě včetně holešovického Visionary.

„Certifikace LEED na úrovni Platinum je standardem všech budov, které Skanska v posledních šesti letech v České republice dokončila. Jsme velmi hrdí na to, že naše české projekty obsazují první příčky žebříčku trvale udržitelných budov nejen na regionální, ale celosvětové úrovni. Dokazuje to, že se nám v rámci developerských aktivit v Praze daří posouvat hranice technických řešení, z čehož nakonec profitují nejen nájemci budov, ale celé město,“ říká Alexandra Tomášková, výkonná viceprezidentka komerčního developmentu pro Maďarsko a Českou republiku.

Denní světlo, dešťová voda i úspora energie

Visionary se v době své kolaudace v roce 2018 stalo nejzelenější kancelářskou budovou v regionu střední a východní Evropy. Autoři projektu ze studia Jakub Cigler Architekti v projektu využili to nejlepší z aktuálních trendů moderní výstavby. Díky prosklené fasádě například budova naplno využívá přirozené denní světlo. Všechna parkovací stání jsou umístěna v podzemí, aby se omezil vznik tepelných ostrovů ve městě, a zbytečné popojíždění eliminuje inteligentní parkovací systém.

PragaStudios1

Ten slouží i nájemníkům v Praga Studios. Obě budovy jsou navíc mimořádně šetrné. Využívají pouze zelenou energii z obnovitelných zdrojů, která se též pozitivně odráží na uhlíkové stopě provozu a její úspora je díky inovativním technickým řešením, jako je například účinné LED osvětlení se senzory obsazenosti a pohybu, více jak 40 %. Úsporně je nakládáno i s pitnou vodou, jejíž spotřeba byla redukována rovněž přibližně o 40 %, a to mimo jiné i díky záchytu dešťové vody, která následně slouží k zavlažování zahrady a zelené střechy.

Nejzelenější budova je v Barceloně

V době certifikace v listopadu minulého roku byla Praga Studios třetí nejzelenější budovou na světě. Pouhé dva týdny po ní ale získaly certifikaci další projekty v Bukurešti, které ji odsunuly na sdílené čtvrté místo. V první desítce se umístily hned tři místní budovy pod názvem Business Garden Bucharest Building A, B a C. S téměř neuvěřitelnými třemi projekty je tak Bukurešť vůbec nejvíce zastoupenou metropolí v top ten a překonala například celé Spojené státy.

Vůbec nejlépe hodnoceným komplexem, který se tak může pyšnit titulem nejzelenější kancelářské budovy na světě, je od června 2019 PLATINUM-BCN v Barceloně. V rámci certifikace dosáhl komplex 101 bodů. Autoři mimo jiné docílili 44% úspory energií a 46% snížení spotřeby vody. Využili k tomu solární napájení a systém zachycování geotermální energie.

Certifikaci LEED úspěšně získaly všechny budovy, které Skanska v posledních šesti letech v České republice dokončila. Jako první ji už v roce 2012 obdržel projekt City Green Court, a to s celkovými 83 body. Postupně následovaly další projekty, kromě již zmíněných budov například i Corso Court nebo Five. V průběhu let pak Skanska postupně zvedala laťku, kterou zatím drží na zmíněných 97 bodech s projektem Praga Studios.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku