Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Zájem o kancelářské prostory v Praze zůstává silný, avšak nová výstavba stojí

Zájem firem o moderní kancelářské prostory v Praze zůstává vysoký, přestože nedávný vývoj naznačuje výzvy spojené s nedostatečnou nabídkou. Podle nedávného průzkumu Prague Research Forum, se Praha umístila na třetím místě v Evropě co se týče nárůstu poptávky po kancelářích.

V prvním pololetí roku 2023 zaznamenala poptávka po prémiových kancelářích v Praze nárůst o 13 % oproti pětiletému průměru. Tento trend se však potýká s nedostatečnou nabídkou vhodných budov, zejména v lokalitách s dobrou dostupností. Alarmující je fakt, že v posledním roce nebyla v Praze zahájena žádná nová výstavba administrativních budov.

Do konce roku 2025 by však mohlo v Praze vzniknout až 195 700 m2 nových kancelářských prostor, z čehož je již 143 600 m2 ve fázi výstavby. Očekáváme, že do budoucna dojde ke zlepšení situace, což bude zčásti výsledkem stabilizace na stavebním trhu. Loňský nárůst nájemného se alespoň dočasně zastavil na cenovém stropě, který je akceptovatelný pro poptávku. Máme víru v postupné vyprchání omezujících faktorů výstavby, z nichž některé zahrnují i rostoucí ceny stavebních prací. Za současných podmínek se stavět stává nevýhodným, ale věříme, že tato situace se brzy změní.

S nároky na udržitelnost a kvalitu prostředí se mění i preference firem ohledně umístění kanceláří. Zaznamenáváme také pohyb firem směrem ven z centra. To má různé důvody, z nichž jeden spočívá v tom, že v dnešní době, kdy se mnoho schůzek odehrává online, firmy již nemají takovou potřebu mít kanceláře v samotném jádru města. Naopak preferují lokalitu s větším důrazem na kvalitu života – místem, kde je dostatek zeleně a kde se nacházejí služby jako restaurace, kavárny, lékařské ordinace či sportoviště. Při tomto přesunu však stále klade důraz na ekologické způsoby dopravy, jako je cyklistika a využívání městské hromadné dopravy. Vedle správného umístění kanceláří také stále více zvyšujeme atraktivitu nabízených nemovitostí tím, že klade důraz na udržitelnost a zdraví nájemců. Toho lze docílit například certifikacemi budov BREEAM, LEED či WELL, které potvrzují vysoké standardy týkající se životního prostředí a pohody uvnitř budov.

S rostoucími náklady na stavební práce a omezenou nabídkou je klíčové, aby firmy začaly plánovat pronájem nových prostor s dostatečným předstihem. Vzhledem k tomu, že výstavba nových projektů a příprava interiérů pro nájemce trvá několik let, je strategické plánování nezbytné pro zajištění kvalitních kancelářských prostor v budoucnosti.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku