Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

V Praze v roce 2023 vznikne téměř 100 000 m2 nových kanceláří, tři čtvrtiny již pronajaty a ceny stoupají

Neobsazenost kancelářských prostor v Praze zůstává stabilní, ale nová výstavba je kvůli přísnějším podmínkám financování pomalá a ceny kancelářských ploch rostou. I přes to, že se do konce roku 2023 v Praze plánuje postavit přibližně 96 000 čtverečních metrů nových kanceláří, již tři měsíce před koncem roku je asi 75 % těchto ploch pronajato. Firmy, které chtějí přesídlit do nových kanceláří, se tak potýkají s omezenými možnostmi a musí akceptovat vyšší náklady.

Mezi dokončenými kancelářskými budovami, které budou mít téměř kompletně pronajaty ihned po dokončení, patří například Masaryčka, Legatica v Nové Waltrovce, Red Court, Block Karlín a první budova v projektu Hagibor. Tyto projekty nabízejí celkem 60 000 m2 kancelářských prostor, avšak celková poptávka letos pravděpodobně přesáhne 500 000 m2. Zájem o prostory v oblíbených lokalitách, jako je například Karlín, je tak vysoký, že některé projekty jsou pronajaty již před začátkem výstavby.

Vzhledem k nedostatku nové výstavby je jasné, že nájemci, kteří se chtějí přesunout do nových prostor v populární lokalitě, nemají mnoho možností. Z letošních nově dokončených kanceláří je již na trhu dostupná jen asi čtvrtina. Poptávka po kvalitních kancelářích je vysoká, a často dochází k situacím, kdy několik zájemců soutěží o jeden prostor.

Po letech, kdy se home office stal normou, se zdá, že kvalita kanceláří je jedním z klíčových beneficíí, které firmy mohou nabídnout, a tím i lákadlem pro návrat zaměstnanců. Návrat do kanceláře nemusí znamenat úplné opuštění home office, ale může přinést rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Korporátní klientela se musí rozhodovat rychleji a strategičtěji ohledně svých obchodních prostor. Ceny nájemného nepůjdou dolů, což je způsobeno i vysokými cenami stavebních materiálů a výstavby. Zatímco u kanceláří vidíme nárůst nájemného kolem 15 %, u průmyslových nemovitostí se jedná dokonce o 50 %.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku