Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

V Praze do 5 let přibude téměř milion m2 nových kanceláří

Minimálně 850 000 čtverečních metrů moderních kanceláří rozšíří nabídku administrativních ploch v Praze do roku 2024. Developeři však mají připravené projekty s kapacitou překračující 1 milion m2. Zahájení jejich výstavby záleží na ekonomickém vývoji a síle poptávky nájemců. Jen v posledním čtvrtletí 2019 byly dokončeny projekty s kapacitou 100 000 m2 a letos to bude zhruba 120 000 m2. Za stávající situace je největší „boom“ očekáván v roce 2022, kdy by se měla nabídka rozšířit o bezmála 240 000 m2.

16-rcp-krizovatka-pohled-do-karlina-missouri-a-mississippi

Výstavba nových kanceláří zasáhne prakticky všechny pražské části. Silně se dotýká především území nynějších brownfieldů na smíchovském nádraží, ve Vysočanech kolem ulice Kolbenova, na Rohanském ostrově, v okolí Nádraží Holešovice nebo v okolí Masarykova nádraží. Zároveň se připravují projekty kopírující trasu budoucího metra D.

Plány výstavby nemá ohrozit ani mírně rostoucí míra neobsazenosti v dokončených projektech. Ta na sklonku loňského roku přesáhla 5 %. A podle skeptičtějších prognóz by mohla vystoupat až k 10% úrovni. Desetinu volných kanceláří můžeme stále považovat za zdravou míru. Expandující nájemci budou mít opět na výběr z více možností, nikoli z jedné či dvou jako nyní. Navíc se uvolní tlak na růst nájemného a developeři sami začnou korigovat objem zamýšlených projektů, aby se míra neobsazenosti při propadu poptávky dále nezvyšovala.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku