Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Rekonstrukce paláce Bubenská v Praze je téměř u konce

Více než miliardová rekonstrukce prvorepublikové funkcionalistické budovy známé jako palác Elektrických podniků v pražských Holešovicích je téměř u konce. Jedinečná stavba, která byla dokončena původně v roce 1937, byla zkolaudována. Do renovovaných kancelářských prostor se nastěhují marketingové, reklamní a PR agentury, které jsou součástí nadnárodní společnosti WPP. Společnost, která obsadí takřka dvě třetiny budovy s pronajímatelnou plochou téměř 26 tisíc čtverečních metrů.

CAM01 - celkový od mostu.jpg

Projekt Bubenská 1 je jednou z největších a technicky nejnáročnějších rekonstrukcí památkově chráněné budovy na území Prahy. „Jde o památkově chráněnou budovu a museli jsme k ní proto přistupovat citlivě. Celá rekonstrukce probíhala ve spolupráci s odborníky z NPÚ a pražského odboru památkové péče,“ říká Petr Beránek, ředitel developmentu v CPI Property Group, která budovu vlastní. „Dík patří Městské části Praha 7 a hlavnímu městu, že obnovu paláce povolilo a umožnilo tím budovu nejen opravit, ale také zachovat její funkčnost. Architektům ze studia TaK reprezentovaných architektem Markem Tichým za skvělou přípravu projektu, návrhy a profesní odbornost,“ dodal Beránek.

„V průběhu prací situace vyžadovala vyřešení protichůdných požadavků na zachování původních prvků a zároveň splnění současných předpisů. Jsem přesvědčen, že se nám ve spolupráci s památkáři i architekty podařilo vždy zvolit správná řešení,“ míní vedoucí projektu Pavel Tošovský. Nové prostory budou sloužit jako sídlo agentur komunikační skupiny WPP. Do nového sídla by se tak měli v příštím roce přestěhovat Ogilvy, Geometry, VMLYR, Wunderman Thompson, GroupM, Mindshare, MediaCom, Wavemaker a H1.cz.

V paláci zůstávají k dispozici ještě prostory pro další nájemce, a to v části bývalé polikliniky nebo třeba bývalé pokladny. K pronájmu jsou zároveň obchodní jednotky přístupné z ulice. V budově vznikl systém automatického parkování s kapacitou 157 míst.

Původní prvky byly zachovány
Majestátní žulové schodiště, kovové zábradlí nebo prosklené stěny v mezipatrech schodiště směřující ke kostelu sv. Antonína zůstaly v budově zachovány. Opraveny a znovu uvedeny do provozu byly i dva původní páternostery. „Za velký úspěch považujeme, že se podařilo obnovit památkově chráněnou fasádu tvořenou keramickými obklady, které byly v důsledku událostí okolo druhé světové války nenávratně poškozeny. Aniž bychom narušili vzhled, podařilo se nám budovu zateplit, tedy i výrazně snížit její energetickou náročnost. Celkem jsme obnovili 6 tisíc m2 těchto obkladů,“ uvádí Tošovský.

„Příprava a projekt stavby znamenaly roky průzkumů, jejich vyhodnocování a badatelské práce. K dispozici bylo původně jen málo podkladů, mj. v souvislosti s poškozením archivu domu během povodní v roce 2002,“ líčí architekt Marek Tichý z ateliéru TaK, který stojí za celkovým návrhem rekonstrukce. „Cílem rekonstrukce bylo navrátit budově její velkorysost a noblesu a navázat tak na někdejší slávu moderní prvorepublikové stavby. Současně ale připravit budovu na další desítky let provozu a doplnit jí o nejmodernější technické vybavení, které bylo třeba citlivě a smysluplně propojit s původními prvky,“ dodává.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku