Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Projekt Smíchov City by se mohl začít stavět na konci roku

První fáze projektu Smíchov City na místě bývalého nákladového nádraží v Praze na Smíchově by se mohla začít stavět na konci letošního roku. Sdělil to Leoš Anderle, výkonný ředitel developerské firmy Sekyra Group, která pozemky vlastní. Kampus České spořitelny je podle něj součástí druhé etapy výstavby z celkových pěti až šesti. Patří mu zhruba pětina hrubé podlažní plochy.

Vzniknout má sedmipodlažní dům s 223 bytovými jednotkami, ateliéry a retailovými prostory. První nadzemní podlaží poskytne prostory pro administrativní jednotky. Ve třech podzemních podlažích budou prostory pro garáže, sklady a technické zázemí. Obermeyer Helika zpracovala dokumentaci pro územní rozhodnutí a nyní spolupracuje na fázi projektové dokumentace pro stavební povolení. V současné době probíhá zajištění kladných stanovisek orgánů státní správy a následovat by mělo vydání územního rozhodnutí.

Stavba bude po architektonické stránce řešena jako několik samostatných domů městské zástavby. Po konstrukční stránce půjde o monoblok s monolitickou železobetonovou nosnou konstrukcí. Stavba se člení na devět sekcí, z nichž každá je odlišena názvem a bude prezentována rozdílným materiálem či jiným architektonickým detailem. V některé sekci budou například použity prvky lodžií, v jiné zase balkóny. Sekce mají záměrně různé výšky pater, parteru a atiky. Tento návrh má zabezpečit, aby blok nepůsobil jako jeden velký monolit, ale připomínal původní rostlé město.

Celkem by ve Smíchov City mohlo bydlet až 3300 lidí, dále je v plánu zhruba 190 tisíc metrů čtverečních ploch pro služby, nakupování a kanceláře. Součástí projektu jsou základní a mateřská škola a kulturní centra. Výstavba by měla postupovat směrem od autobusové zastávky Na Knížecí. V prostorách nádraží Praha Smíchov projekt počítá s vícepatrovým parkovištěm P+R. „Počítáme s tím, že by se do těchto prostor přesunula i část současného autobusového nádraží. A Na Knížecí by vyrostlo nové náměstí zhruba o velikosti Staroměstského,“ dodal Anderle.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku