Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Nová čtvrť na Rohanském ostrově má být dokončena do roku 2033

Zastupitelé Prahy schválili změnu územního plánu včetně plánovací smlouvy pozemků na Rohanském ostrově, která umožní proměnu nevyužívaného brownfieldu v živou čtvrť. Tu loni na podzim začala společnost Sekyra Group, která realizuje projekt Rohan City. Po dokončení v nové čtvrti žít a pracovat 11 tisíc lidí. Celkové náklady projektu přesáhnou 18 miliard Kč. Projekt má být dokončen do roku 2033. Město se podle nových pravidel pro developery dohodlo se soukromým investorem, že poskytne Praze a městské části Praha 8 k rozvoji území dobrovolný příspěvek 560 milionů Kč. Podstatná část těchto prostředků půjde na výstavbu parku a nové školy v této lokalitě. Škola za miliardu korun by měla pojmout více než 800 dětí.

Nynější území Rohanského ostrova bylo až do poloviny 20. století řečištěm, které bylo později zasypáno. Vzniklé plochy se využívaly k průmyslovým a skladovým účelům a časem se z nich stal nevyužívaný brownfield o rozloze 21 hektarů. „Lokalita představuje nejrozsáhlejší nevyužívané území v sousedství historického jádra Prahy. Bez této změny (pravidel pro developery) by nebylo možné uskutečnit plnohodnotný rozvoj lokality tak, jak ho předpokládá schválená urbanistická studie,“ uvedl výkonný ředitel Sekyra Group Leoš Anderle.

Jedním z podkladů pro změnu územního plánu byla urbanistická studie, kterou již v roce 2018 schválili pražští radní. Stanovena je například uliční čára, která vymezuje tvar a směr ulic, či výškové limity. Domy nesmí být vyšší než původní zástavba Karlína. Důraz je kladen i na dostatečně široké chodníky, v přízemí budov má vzniknout aktivní parter, tedy obchody a služby. Materiál rovněž vymezuje vznik promenády, která bude hranicí mezi zástavbou a zelení. „V současnosti probíhá soutěžní dialog na budoucí podobu povodňového parku, kterou budou navrhovat 4 soutěžní týmy, ty se přijedou představit do 29. září,“ líčí ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) Ondřej Boháč.

Developer vybuduje nové zelené centrum Prahy o 380 tisíc m2 převážně bytových, ale i administrativních a obchodních ploch. Součástí projektu budou rezidenční věže a nové sídlo Sekyra Group od architektky Evy Jiřičné. Chybět nebudou ani obchody, kavárny, služby, zdravotnická zařízení, plochy pro relaxaci a sport. Vznikne čtvrť včetně kilometrové pobřežní promenády určené pro odpočinek a sport, na niž naváže park. Parky i veřejná prostranství budou tvořit až polovinu ploch Rohan City. V budoucnu promenádu propojí lávky s volnočasovým ostrovem.

Faktografie Rohan City:
Lokalita: Praha 8, Rohanský ostrov
Hrubá podlahová plocha: 380 000 m2
Náklady: 18 mld. Kč
Kapacita: bydlení a pracovní místa pro cca 11 tisíc lidí

Rohan City – 1. etapa
Náklady: 2,5 mld. Kč
Zahrnuje: 220 bytů ve dvou bytových projektech – Diamanty Karlín a Riviéra Karlín – a dvě kancelářské budovy
Aktuální stav projektu: zahájení 2021

Rohan City – 2. etapa
Zahrnuje: 500 bytů a 3 kancelářské budovy

Participující architektonická studia (1. a 2. etapa):
Eva Jiřičná, AI-DESIGN, s.r.o.
EBM Expert, s.r.o.
JAKUB CIGLER ARCHITEKTI, a.s.
Schindler Seko architekti s.r.o.
Atelier bod architekti s.r.o.
LOXIA a.s.
D.N.S. architekti s.r.o.
QARTA ARCHITEKTURA s.r.o

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku