Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Nejvyšší kontrolní úřad zahájil stavbu svého sídla

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v pražských Holešovicích zahájil stavbu nového sídla. Sdílet jej bude s Parlamentní knihovnou a Archivem Poslanecké sněmovny. V areálu někdejšího holešovického pivovaru vzniknou dvě kancelářské budovy s nejnižšími náklady životního cyklu a životností, která náleží významným veřejným budovám. Celkové náklady na výstavbu dosáhnou zhruba 900 milionů Kč, z toho 230 milionů zaplatí NKÚ z úspor z minulých let. Zbylou část pokryje státní rozpočet. Zaměstnanci by se měli do nového sídla stěhovat v druhém čtvrtletí roku 2023.

nku

Jde o první velkou veřejnou stavební zakázku v ČR v oblasti pozemního stavitelství zadanou podle současných mezinárodních standardů FIDIC. Zároveň jde o pilotní projekt, který využívá metodu Building Information Management (BIM), tedy informační modelování staveb. Přilehlý areál, jídelna i nový park budou přístupné veřejnosti. Služby pro veřejnost nabídne i Parlamentní knihovna a Archiv Poslanecké sněmovny.

Projekt nového sídla zahájil NKÚ v roce 2016, už v roce 2004 ale zakoupil pozemek v areálu dřívějšího holešovického pivovaru. „Jsem rád, že se NKÚ konečně po letech dočká vlastního důstojného sídla, které mu jako ústavní instituci náleží a bude jej sdílet s další ústavní institucí. Je to završení snahy, na jejímž počátku stál první prezident NKÚ Lubomír Voleník,“ řekl prezident NKÚ Miloslav Kala.

Nové sídlo bude mít nízkou energetickou náročnost, ekologicky šetrný provoz, počítá se se zelenou střechou a částečně i fasádou, inteligentním řízením budovy, k dispozici budou i dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola. Dvě budovy o výšce 6 a 7 pater zaberou zhruba 40 % plochy pozemku a nebudou převyšovat okolní zástavbu. Zaměstnancům nabídnou 5 tisíc m2 kancelářských ploch. V podzemních garážích vznikne místo pro 123 vozidel, další parkovací místa pak budou ve dvoře. Součástí sídla bude i konferenční sál, dětská skupina a jídelna přístupná i veřejnosti.

Parlamentní knihovna a Archiv Poslanecké sněmovny, které se potýkají s dlouhodobým nedostatkem odpovídajících prostor pro své rozsáhlé sbírky, budou mít v nové budově k dispozici 2,5 tisíce m2. Knihovna uchovává přes 200 tisíc svazků z oboru společenských věd a nabízí široký výběr periodik. Historicky nejcennější část knihovního fondu byla v roce 2000 prohlášena za kulturní památku.

V nové budově získají knihovna a archiv prostory vybavené moderními technologiemi pro své depozitáře, ale také pro ateliér restaurátorů a digitalizační laboratoř. Bude do nich možné uložit až 15 km knih a archiválií, což představuje rezervu pro růst sbírkových fondů na několik desetiletí. Zároveň chtějí knihovna i archiv rozšířit svou nabídku služeb pro veřejnost, která bude mít k dispozici moderní studovnu.

Autorem projektu sídla NKÚ a Parlamentní knihovny a Archivu Poslanecké sněmovny je architektonický ateliér Masák & Partner, stavbu provede společnost Porr. Projekt vznikl metodou Building Information Management (BIM), která umožňuje koordinovat všechna potřebná projektová data a vytvořit virtuální 3D model nového sídla. Jedná se o současný trend v oblasti stavebnictví a sídlo NKÚ je pilotním veřejným projektem, který vznikal díky této metodě.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku