Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Na Rohanském ostrově vznikne nová čtvrť Nový Rohan s tisícovkou bytů, kancelářemi, obchody a školou

Developerská společnost J&T Real Estate koupila v Praze – Karlíně část jednoho z největších rozvojových území v Praze, do přeměny Rohanského ostrova hodlá investovat 15 miliard korun. Vznikne nová čtvrť Nový Rohan s tisícovkou bytů, kancelářemi, obchody i školou. „Na 4 hektarech chceme vytvořit čtvrť, která bude naplňovat myšlenku města krátkých vzdáleností. Cílem je propojit na jednom místě práci, bydlení i volný čas,” uvádí předseda představenstva J&T Real Estate Dušan Palcr. Zahájení výstavby první etapy se plánuje ve 2. polovině roku 2024; v rámci celého projektu vznikne bezmála 150 tisíc m2 hrubých podlažních ploch.

Podél Rohanského nábřeží vyroste 5 multifunkčních budov, které mají sloužit pro zajištění klidu v rezidenční části. Budou v nich administrativními prostory, obchody a služby. Rezidence i komerční objekty navrhují v architektonické soutěži vybrané čtyři tuzemské ateliéry a renomované slovinské studio Bevk Perović arhitekti. Hlavním architektem, který zastřešuje rozvoj Nového Rohanu, je studio Loxia.

Rezidenční bloky domů jsou vždy dílem dvou až tří architektů kvůli vizuální pestrosti jednotlivých konceptů, ale zároveň jejich propojení do harmonického celku. Volně přístupné vnitrobloky budou zelenými „oázami“ s vodními prvky, posezením, altány i místy pro rodinné aktivity. V rámci úvodní etapy postaví tři rezidenční domy podle návrhu ateliérů Unit architekti a Kaama s celkem 258 byty, jejichž součástí budou balkony či terasa. V této etapě developer vybuduje také trojici kancelářských budov s obchody a službami.

J&T je spoluvlastníkem Konsorcia Rohan, které zvítězilo ve výběrovém řízení hlavního města na developera revitalizace a urbanistického rozvoje Rohanského ostrova. Nyní developer získal dva hektary pozemků pro první etapu Nového Rohanu na nároží ulic Voctářova a Štorchova, a počítá s odkupem dalších parcel. Konsorcium loni uzavřelo s hlavním městem a městskou částí Praha 8 smlouvu o spolupráci, v níž se zavázalo přispět téměř 650 miliony korun, které Praha 8 plánuje použít na výstavbu nové základní školy na Rohanském ostrově. Z toho J&T Real Estate by do budoucna měla přispět 260 miliony.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku