Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Pražská ulice Na Příkopě je 23. nejdražší ulicí na světě

Horní část newyorské Páté avenue zůstává nejdražší nákupní ulicí na světě, těsně ji následuje hongkongská Causeway Bay. Obě jsou více než dvakrát dražší než nejdražší ulice v jakékoli jiné zemi. Ceny nájemného v obou místech ovšem klesají, jak se značky snaží vyvážit poptávku po kamenných a on-line obchodech. Pražská ulice Na Příkopě s nájemným 2400 eur za čtvereční metr si na žebříčku 71 nejdražších ulic polepšila z loňského 25. na aktuální 23. místo.

Na-prikope-14

Hlavní nákupní ulice v ČR nadále zaznamenávaly vysokou poptávku ze strany maloobchodníků s masovým i luxusním zbožím. Dá se předpokládat, že hodnota nájmů i do budoucna poroste. Silný zájem maloobchodníků o obchodní plochy v centru Prahy dokládá příchod více než 14 značek za posledních 12 měsíců. Jde například o Hamleys, Rolls Royce, Longchamp, COS, Pinko, Tory Burch, Marc O´Polo, Forever 21, Pupa, French Connection, MAX&Co, nebo Tous.

Pražská ulice Na Příkopě, která tradičně láká obchodníky s masovým zbožím, ovšem díky rozvoji (nové projekty, prostředí, nově příchozí společnosti atd.) hlásí vyšší poptávku ze strany prémiových značek. Vyhledávanou destinací pro obchodníky působící na masovém trhu se stává historická nákupní třída Václavské náměstí. Kapacitu prémiových obchodních ploch v budoucnosti navýší projekt Savarin, který propojí Václavské náměstí s ulicí Na Příkopě a Jindřišskou ulicí. Plánovaná velikost obchodní plochy v tomto projektu je přibližně 35 000 m2.

V příštích letech čeká Václavské náměstí revitalizace. Změna a zatraktivnění prostředí pravděpodobně přinese růst nájmů podobně, jako tomu bylo v okolí Národní třídy. Katalyzátorem proměny prostředí se zde stal projekt Quadrio, který je přímo napojen na vestibul metra Národní třída a je propojen s obchodním domem MY. Díky revitalizaci a zvýšení koncentrace zákazníků v této lokalitě vzrostly výše nájmů obchodních prostor v okolí Quadria až o 100 %.

Nájemné v pražské Pařížské ulici, která je domovem většiny luxusních značek, vzrostlo od začátku roku do června o 5,4 % na 2340 eur za m2. Se zvyšující se poptávkou tohoto segmentu trhu se očekává, že se tradiční hranice nákupní oblasti rozšíří až do Široké ulice. Rozšíření nákupní oblasti pozorujeme také z náměstí Republiky směrem na Florenc přes ulici V Celnici a Masarykovo nádraží. Rozvoj lokality v této oblasti silně ovlivní developerský projekt Penty Central Business District.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku