Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Praha má prvenství v návratu zaměstnanců do kanceláří, ukazuje průzkum

Praha si v porovnání s červnem 2022 vede v únoru 2023 nejlépe ze všech evropských hlavních měst, co se návratnosti zaměstnanců do kanceláří týče. Celková fyzická obsazenost od pandemie vzrostla o 16 % na 54 % a Praha se tak řadí mezi TOP 5 evropských hlavních měst s největším nárůstem. Podle analytičky Savills Lenky Pechové byla v Praze míra využití kanceláří v pondělí druhá nejvyšší v týdnu (56 %), zatímco v pátek zůstala na nižší úrovni (49 %). Údaje však ukazují, že Praha není na tom špatně v porovnání s evropským průměrem, který činil před pandemií 70 %.

Ředitel Savills Mike Barnes dodává, že na denní bázi jsou nejrušnějšími dny úterý, středa a čtvrtek s využitím až 63 % kancelářských prostor. Ačkoli intenzita využívání kanceláří stoupá, stále jsme daleko od předpandemické úrovně a není jasné, zda se tam vůbec dostaneme. Podle vedoucího kancelářského týmu Savills Pavla Nováka to však nahrává provozovatelům servisovaných kanceláří, kteří nabízejí kancelářské prostory na základě skutečného využití.

Vzhledem k současné situaci lze zaznamenat výrazný nárůst využití kanceláří oproti loňskému létu, nicméně nejnižší úroveň obsazenosti kanceláří v únoru 2023 zaznamenaly Londýn West-End (50 %), Londýn City (48 %) a Varšava (46 %). Země jako Paříž, Madrid a Stockholm vedou v žebříčku “návratu do kanceláří”, kde se únorové hodnoty obsazenosti blíží evropskému průměru před pandemií.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku