Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Praha je druhým nejrychleji rostoucím městem EU

Praha je druhým nejrychleji rostoucím městem Evropské unie. Vyplývá to z reportu připraveného společnostmi Skanska, Colliers International a Dentons, který popisuje rozvoj významných měst střední a východní Evropy. Žebříček autoři sestavovali podle několika kritérií – HDP na osobu, lidský kapitál a konektivita města posuzovaná na základě počtu pasažérů na místních letištích. Podle zprávy si region růst udrží i nadále. Příznivá ekonomická situace a dobré výsledky velkých měst totiž pohánějí poptávku po nových investicích, včetně těch z Asie.

Zpráva CEE Investment Report s názvem Thriving metropolitan cities se kromě České republiky zaměřila i na rozvoj měst v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Upozorňuje například na to, že v počtu restaurací Praha předčila Londýn i Berlín, a to více než dvakrát. V rámci regionu se navíc vůbec nejvíce podobá západním městům, a to třeba strukturou místní ekonomiky a vysokým podílem profesionálních služeb, umění a zábavy.

České hlavní město láká zároveň i vzdělanou pracovní silou, která převyšuje průměr EU a dá se srovnávat například s Paříží a Madridem. I díky tomu místní důležité investice směřují do segmentů, jako je průzkum, rozvoj nebo technické obory. Většina zaměstnanců zde pracuje v obchodu, profesionálních službách a veřejné správě. Samotná plocha kanceláří pak ve městě zabírá 3,5 milionu metrů čtverečních.

Právě trhu s realitami autoři zprávy věnují velkou pozornost. Loňské investice do něj v regionu dosáhly přibližně 13,2 miliard, přes 5 miliard z toho pak připadá právě na kanceláře. Plocha kancelářských prostor ve zdejších významných městech během posledních let rostla a nyní dosahuje celkem 21,8 milionu metrů čtverečních. Stavby, které by podle očekávání měly být dokončeny do roku 2021, by navíc tuto plochu měly navýšit o dalších 20 % na 26,5 milionu metrů čtverečních.

Jedním z nejdůležitějších trendů, na který CEE Investment Report upozorňuje, je fakt, že silný vývoj trhu s realitami přilákal bezprecedentní injekce zámořského kapitálu, a to třeba z Jižní Afriky nebo Asie. Do regionu střední a východní Evropy od roku 2013 směřovalo méně než tři procenta investicí utracených asijskými investory mimo svůj domovský kontinent. Letos ale tento poměr vyskočil na 9,5 %, v celé Evropě pak na 14,5 %. Celková hodnota asijského kapitálu investovaného přímo do regionu střední a východní Evropy od roku 2013 je 7,7 miliard EUR. Například u německého kapitálu to bylo 12,8 miliard.

Praha má v našich očích obrovský potenciál a těší nás, že s námi tento názor sdílí stále více zahraničních investorů.“ řekla Alexandra Tomášková, ředitelka společnosti Skanska Property Czech Republic.

Podle letošní zprávy CEE Investment Report jsou asijští investoři, převážně Jihokorejci momentálně nejaktivnějšími zahraničními investory v regionu a v oblasti komerčního realitního trhu hrají čím dál tím důležitější roli. Výsledky zprávy potvrzují, že v první polovině roku 2019 zde jihokorejské společnosti investovaly 686 milionů EUR, čímž předehnaly německé investice.

David Dixon, partner společnosti Dentons ve Varšavě, která se soustředí na přeshraniční transakce v oblasti realit, poznamenal: „Během posledního roku o sobě asijští investoři v regionu dali skutečně vědět, zejména pak ti z Jižní Koreje. Singapurský kapitál je zde rovněž silně zastoupen, a přestože Číňani, kteří se právě vyrovnávají s následky obchodní války se Spojenými státy, se na chvíli odmlčeli, dlouhodobá politika nové Hedvábné stezky znamená příslib dalších investic v budoucnu.“

Zpráva kromě kapitálu a investic na trzích střední a východní Evropy podrobně popisuje rozvoj významných měst v regionu, která prošla hlubokými ekonomickými a společenskými transformacemi.

Pro nás všechny, kteří žijeme a pracujeme v regionu střední a východní Evropy, je rozvoj hlavních měst v poslední dekádě nepopiratelný a i inspirující. Kvalita života se extrémně zvedla, domácí i zahraniční investice rostou rekordním tempem, naše ekonomiky se staly diverzifikovanými a soustředí se na budoucnost. Zatímco trh s realitami se i nadále globalizuje, chtěli jsme zachytit evoluci i příležitosti pomocí skutečných dat.“ řekl Luke Dawson, Managing Director and Head of Capital Markets, Central and Eastern Europe ve společnosti Colliers International. „Věříme, že tento region nabízí ty nejlepší příležitosti pro stabilizovaný růst v rámci celé Evropy a tato data to jednoznačně dokazují.“ dodal.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku