Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Poptávka po kancelářích v Praze vzrostla, do roku 2025 přibude v Praze 500 tisíc m2

O pětinu vyšší poptávka po nových kancelářích v Praze byla meziročně zaznamenána ve 3. čtvrtletí 2021. Nové pronájmy se podílely 58 %, ve zbylých případech šlo o přejednání stávajících smluv. Pokračuje realizace nebo příprava několika rozsáhlých projektů s celkovým objemem 500 tisíc metrů čtverečních metrů nových kancelářských ploch, které by měly v Praze vyrůst do roku 2025.

Port 7

Oživení je patrné také na trhu flexibilních kanceláří. Na základě rostoucí poptávky v Praze se letos otevřela nebo do konce roku otevřou 4 nová coworkingová centra a 3 centra provozující servisované kanceláře.

Do bilance pronájmů promluvila renegociace společnosti NN v budově Zlatý Anděl (6500 m2) v Praze 5. Přejednáno bylo i 3500 m2 v budově Hadovka v Praze 6 nájemce Aeskulab. Zásilkovna si nově pronajala 3300 m2 v Balabenka Office Building v Praze 9.

Uplynulé čtvrtletí rovněž dokládá zpomalení výstavby, k němuž došlo během roku 2020. Dokončena byla jediná kancelářská budova Nová radnice v Praze 12, v níž vzniklo zhruba 1000 m2 pro komerční pronájem. Do konce roku má být ještě dokončen projekt Harfa Business Center B (24 350 m2) v Praze 9 a polyfunkční projekt Viktoria Center na Praze 3 Žižkov zahrnující nejen kancelářské, ale i rezidenční a obchodní prostory. Kancelářská plocha zde zaujímá 1750 m2.

Ze zmíněných celoměstsky významných projektů pokračují práce na Masaryčce a Nové Waltrovce nebo Port 7. Do očekávaného přírůstku 500 000 m2 nových kanceláří se do roku 2025 propíší ještě rozsáhlé realizace na Smíchově a karlínském Rohanu a dále administrativní část projektu Hagibor.

Bez zásadních výkyvů zůstaly ve 3. čtvrtletí dva z hlavních indikátorů vývoje trhu kancelářských prostor. Neobsazenost mírně vzrostla na aktuálních 8 %, což je hodnoceno stále jako nízká míra volných prostor. Stabilní zůstalo také nájemné, a to jak v centru Prahy, kde se pohybuje mezi 22,5 – 23 eur/m2/měsíc, ve vnitřním městě s 15,5 – 17 eur, na okrajích metropole s rozmezím 13,5 – 15 eur/m2/měsíc.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku