Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Nájemci kanceláří mohou nyní díky pobídkám ušetřit až čtvrtinu nákladů

Na kancelářském trhu klesá poptávka, podíl neobsazených kanceláří roste a o více než polovinu meziročně letos klesne i dokončení nových projektů. Pronajímatelé tak začínají nabízet větší pobídky a rozevírají se nůžky mezi nominálním a efektivním nájmem. Zatímco nominální výše nájmu – nabídková cena nejčastěji udávaná v eurech za m2 – zůstává navzdory krizi poměrně stabilní, pronajímatelé a vlastníci nemovitostí se snaží nabízet vyšší pobídky. Díky většímu počtu rent-free či příspěvkům na výstavbu mohou nájemci kanceláří nyní ušetřit 15 – 25 % nájemních nákladů v meziročním srovnání.

diamond-point

Nejčastějším impulsem pro přestěhování je obecně pro kancelářské firmy expanze. Ta však u většiny nájemců není, řada firem loni naopak propouštěla a řešila nadbytečnou kapacitu. Pokud to smlouva umožňuje, přejednává se s nižší kapacitou, kdo má do konce smluvního závazku daleko, pokouší se přebytečné plochy podnajmout. Kanceláře k podnájmu se poměrně dobře pronajímají, protože většina nájemců snižuje cenu i o 30 %. Krizovým ukazatelem je podíl renegociací, který se v druhé polovině loňska opět po letech dostal nad hranici 50 %, a je výrazně nad dlouhodobým průměrem.

Po pětiletém poklesu neobsazenosti, který trval až do roku 2019 a neobsazenost kancelářských prostor dosáhla rekordně nízkých hodnot hluboko pod 5 %, se loni trend otočil. Rostoucí neobsazenost je přitom dobrá zpráva pro nájemce – je více z čeho vybírat a pronajímatelé dávají konkurenceschopnější nabídky.

Trh si však poradí i s aktuální větší nabídkou kancelářské plochy. Banky omezují financování spekulativní výstavby a stavbu nových kancelářských projektů zpravidla odstartují pouze kapitálově silné společnosti, které jsou schopny projekty financovat zejména z vlastních zdrojů.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku