Odborné B2B služby
Jsme specialisté na firemní potřeby z pohledu
pronájmu prostor a jejich dlouhodobého využití.
Najdeme optimální řešení a ušetříme Vaše náklady.
Zkušenosti a reference
Za více než 10 let jsme zrealizovali
přes stovky projektů a našli nové zázemí
mnoha korporacím i start-upům.
Komplexní servis
Zabýváme se nejen pronájmem, Vaši firmu také přestěhujeme, připravíme prostory na míru nebo Vám zařídíme kompletní vybavení prostor.

Cenová mapa kanceláří v Praze: Nejdražší u Muzea, nejlevnější Petřiny

Nová cenová mapa kancelářských ploch v Praze ukazuje, že nejvyšší nájemné se platí u centrálně položených stanic metra, jako jsou Muzeum či Náměstí Republiky. Naopak, nejnižší nájemné je v okolí stanic Petřiny či Náměstí Míru. Podle Jany Vlkové ze společnosti Colliers jsou tyto faktory důležité při rozhodování o přijetí pracovní nabídky, protože lidé preferují kanceláře, které jsou nejvýše 10 minut chůze od stanice metra.

V blízkosti stanic Muzeum a Náměstí Republiky se platí 26,5 až 27 eur za m2 za měsíc, zatímco v okolí stanic Petřiny je to 10,5 eur a v okolí stanic Náměstí Míru a Radlická 12 eur za m2 za měsíc. To je způsobeno tím, že v těchto oblastech nebyl nedávno postaven žádný nový objekt, který by nájmy posunul výše. Zajímavé projekty by však brzy mohly vzniknout v okolí nových 10 stanic metra linky D, které jsou momentálně ve výstavbě a v blízké budoucnosti vytvoří nejen více než 6000 nových bytů, ale i vyšší desítky tisíc m2 kanceláří.

I když první souprava metra po nové lince by měla vyjet až v roce 2029, existují již plány na kancelářské budovy kolem některých budoucích stanic, jako například stanice Nové Dvory. Josef Stanko, analytik Colliers, však upozorňuje, že ceny v těchto lokalitách budou muset respektovat úroveň v zavedených kancelářských trzích. Tlak trhu na přidanou hodnotu inovativních a udržitelných budov s občanskou vybaveností bude pravděpodobně posouvat nájmy vzhůru podle toho, jak se budou vyvíjet náklady na financování, stavbu a materiály.

Kromě nových projektů má také řada stávajících stanic, jako například Hradčanská, Opatov, Želivského nebo Pražského povstání, potenciál v podobě přestavby stávajících objektů na moderní kancelářské prostory.

Najdeme Vám vhodné prostory

Vyplňte prosím tento formulář a my se Vám ozveme s nabídkou prostor na míru.

  Vaše jméno (*)

  Váš telefon (*)

  Váš e-mail (*)

  Popište co požadujete, lokalitu, typ prostor apod.

  * povinná pole

  X
  Zadejte poptávku